Dlaczego my?

Szkoła pływania   „Na fali”

została stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach. Prowadzimy zajęcia z pływania oswajające z woda korekcyjno-rekreacyjne dla niemowlaków od 3 miesiąca życia, przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym.
Zajęcia są realizowane przez absolwenta Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki. Mgr wychowania fizycznego, doświadczonego instruktora, ratownika WOPR, który jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt posiada certyfikat do prowadzenia zajęć w wodzie z niemowlakami.

Naszym celem jest:

 nauczenie Twojego dziecka bezpiecznego zachowania się w wodzie,
– wyrobienia u dziecka podstawowych nawyków pływania,
– prowadzenie zajęć w formie zabawowej, wykorzystując sprzęt pływacki specjalnie przystosowany dla dzieci ( deseczki, maty, makarony, pływaczki, krążki, wodne zabawki itd.),
– prowadzenie zajęć przy aktywnym udziale rodzica (opiekuna),

Bardzo ważny w naszej edukacji wodnej jest aspekt zdrowotny , który jest nieodłącznym czynnikiem podczas zajęć ruchowych w wodzie.

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy do aktywnego spędzenia wolnego czasu ze swoimi maluszkami w naszej wodnej edukacji. Każde dziecko i rodzic na naszych zajęciach bezpiecznie i kameralnie spędza czas na dobrej zabawie, ucząc się pływania. Woda to raj dla maluchów szczególnie tych kilkumiesięcznych, dzieci nie boja się wody, przez 9 miesięcy była ich domem. Dlatego warto wykorzystać fakt, że kojarzy się ona naszemu maluszkowi z przyjemnością i od pierwszych miesięcy życia oswajać go z woda i uczyć pływać. Ćwiczenie w wodzie hartuje organizm, dzieci są bardziej odporne na infekcje. Zajęcia w wodzie mają działanie relaksujące i rozluźniające. Woda obniża pobudliwość układu nerwowego i sprawia, że dzieci stają się bardziej spokojne. Wspólne pływanie rodzica z dzieckiem pogłębia więzi emocjonalne, buduje wzajemne zaufanie, daje poczucie bezpieczeństwa. 

 

Dziecko, które od najmłodszych lat uczestniczy w zajęciach na basenie rozwija się bardziej harmonijnie, jest zdrowsze i sprawniejsze fizycznie. Każde dziecko na naszych zajęciach bezpiecznie spędza czas na dobrej zabawie-pływamy bawiąc się. Zapraszamy ze swoimi pociechami na 30 minutowe zajęcia w wodzie, co pozwoli Państwu bliżej poznać świat dziecka. Rodzic czynnie uczestniczy i bawi się w wodzie ze swoją pociechą.

Ruch dzieci w wodzie niesie za sobą wiele korzyści takich jak:

– poprawa apetytu,
– poprawa i wydłużenie snu,
– stymuluje rozwój zmysłów,
– pozytywny wpływ na układ krążeniowo-oddechowy,
– uodpornienie organizmu na infekcje
wzmocnienie mięśni brzucha, klatki piersiowej, kończyn dolnych i górnych, dzieci zaczynają szybciej raczkować, chodzić,
– poprawia wytrzymałość, zapobiega wadzie postawy( równomierne obciążenie kręgosłupa).

Zapisy trwają!

Zapraszamy na zajęcia które odbywać się będą:
  • na basenie w Zaściankach, ul. Baranowicka 203