695 164 465 info@na-fali.com.pl

 

 
Szkoła pływania „Na fali” została stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach.
Prowadzimy zajęcia z pływania oswajające z woda korekcyjno-rekreacyjne dla niemowlaków od 5 miesiąca życia , przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym.
Zajęcia są realizowane przez absolwenta Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki .
Mgr wychowania fizycznego , doświadczonego instruktora , ratownika WOPR , który jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt posiada certyfikat do prowadzenia zajęć w wodzie z niemowlakami.

 

Naszym celem jest :

 • nauczenie Twojego dziecka bezpiecznego zachowania się w wodzie
 • wyrobienia u dziecka podstawowych nawyków pływania
 • prowadzenie zajęć w formie zabawowej, wykorzystując sprzęt pływacki specjalnie przystosowany dla dzieci ( deseczki, maty, makarony, pływaczki, krążki, wodne zabawki itd.)
 • prowadzenie zajęć przy aktywnym udziale rodzica (opiekuna)
Bardzo ważny w naszej edukacji wodnej jest aspekt zdrowotny , który jest nieodłącznym czynnikiem podczas zajęć ruchowych w wodzie.

Ruch dzieci w wodzie niesie za sobą wiele korzyści takich jak :

 • poprawa apetytu
 • poprawa i wydłużenie snu
 • stymuluje rozwój zmysłów
 • pozytywny wpływ na układ krążeniowo-oddechowy
 • uodpornienie organizmu na infekcje
 • wzmocnienie mięśni brzucha , klatki piersiowej , kończyn dolnych i górnych , dzieci zaczynają szybciej raczkować, chodzić.
 • poprawia wytrzymałość , zapobiega wadzie postawy( równomierne obciążenie kręgosłupa)

Drodzy Rodzicie !

pspn_logoSerdecznie zapraszamy do aktywnego spędzenia wolnego czasu ze swoimi maluszkami w naszej wodnej edukacji.
Każde dziecko i rodzic na naszych zajęciach bezpiecznie i kameralnie spędza czas na dobrej zabawie , ucząc się pływania.
Woda to raj dla maluchów szczególnie tych kilkumiesięcznych , dzieci nie boja się wody, przez 9 miesięcy była ich domem. Dlatego warto wykorzystać fakt, że kojarzy się ona naszemu maluszkowi z przyjemnością i od pierwszych miesięcy życia oswajać go z woda i uczyć pływać. Ćwiczenie w wodzie hartuje organizm, dzieci są bardziej odporne na infekcje. Zajęcia w wodzie mają działanie relaksujące i rozluźniające. Woda obniża pobudliwość układu nerwowego i sprawia , że dzieci stają się bardziej spokojne. Wspólne pływanie rodzica z dzieckiem pogłębia więzi emocjonalne , buduje wzajemne zaufanie, daje poczucie bezpieczeństwa.
Dziecko , które od najmłodszych lat uczestniczy w zajęciach na basenie rozwija się bardziej harmonijnie, jest zdrowsze i sprawniejsze fizycznie.
Każde dziecko na naszych zajęciach bezpiecznie spędza czas na dobrej zabawie-pływamy bawiąc się.
Zapraszamy ze swoimi pociechami na 30 minutowe zajęcia w wodzie, co pozwoli Państwu bliżej poznać świat dziecka. Rodzic czynnie uczestniczy i bawi się w wodzie ze swoją pociechą.